Jako producent żywności angażujemy się społecznie i uczestniczymy w działaniach na rzecz poprawy warunków życia w naszym otoczeniu. Naszej uwadze nie umyka fakt, że wiele polskich rodzin stale zmaga się z poważnym problemem niedożywienia.
W latach 2016 – 2017 aktywnie wspieraliśmy inicjatywę Polskiej Akcji Humanitarnej – akcję Pajacyk.
W ramach tej współpracy włączyliśmy się w program dożywiania dzieci w szkołach i placówkach środowiskowych. Dzięki Polskiej Akcji Humanitarnej i programowi Pajacyk w latach 2016 – 2017  zapewniliśmy aż 332 570 posiłków dzieciom z rodzin najuboższych oraz pokrzywdzonych przez los.

Wspieramy również dostawców najważniejszego składnika naszych produktów – mleka. Już od 2002 roku, dwa razy w roku, w ramach spotkań z dostawcami prowadzimy szkolenia ekonomiczno – rynkowe. W trakcie szkoleń uczestnicy zaznajamiani są z  aktualną sytuacją na rynku mleczarskim a także mają możliwość wzięcia udziału w szkoleniach ekonomicznych jak np. wymogi prawne rozliczeń księgowych.
Ponadto, dla naszych dostawców, corocznie organizujemy liczne wydarzenia integracyjne – piknik rolników, dożynki czy zabawa karnawałowa.

Działamy również w społecznościach lokalnych. Od kilku lat wspieramy inicjatywę „Szlachetna paczka” i w ramach akcji przygotowujemy paczki dla najbardziej potrzebujących.
Od 2017 roku wspieramy te organizacje biorąc udział w Integracyjnym Biegu „Turmagedonn” w Turku. Wydarzenie to ma na celu pomoc oraz integrację społeczną osób niepełnosprawnych. Mleczarnia Turek wsparła wydarzenie fundując elementy toru przeszkód, dodatkowo pracownicy naszej firmy, jako asystenci osób niepełnosprawnych, pomagali im w bezpiecznym pokonaniu toru i dotarciu do celu.

Dokładamy starań, aby nasza działalność była jak najmniej szkodliwa dla środowiska, restrykcyjnie przestrzegając norm w obszarze ochrony środowiska oraz systematycznie zmniejszając zużycie wody, prądu oraz poziom emisji CO2.

small_logo_footer